Responsywne strony internetowe, czym są?

Ostatnio coraz większy odsetek użytkowników internetu odwiedza portale za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W zeszłym roku prawie zrównał się z użytkownikami komputerów stacjonarnych. Przez tę zależność konieczne jest tworzenie oraz aktualizacja istniejących stron internetowych z myślą o responsywności. Responsywność pozwala na poprawne wyświetlanie strony internetowej bez względu na to z jakiego urządzenia korzystamy.

Responsywność nie oznacza wersji mobilnej

Bardzo wiele osób myli responsywność strony internetowej z mobilnymi wersjami. Jest to zupełnie co innego, ponieważ wersja mobilna strony to zupełnie inny produkt stworzony przez deweloperów, a responsywna strona jest jedna i jej charakterystyczną cechą jest to, że potrafi się dostosować do obsługiwanego urządzenia. Kolejną zaletą stron RWD jest faworyzowanie ich przez pozycjonujące algorytmy Google. Z im nowszej technologii korzystamy i im strona jest bardziej przyjazna użytkownikom tym wyżej pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Minusy responsywnych stron internetowych

Niestety jak każdy nowość na rynku technologii, responsywność wymaga czasu aby stała się standardem. Wielu właścicieli portali internetowych nie decyduje się na zmianę formatu strony, ponieważ jest to długi i trudny proces. Znacznie łatwiej jest natomiast od początku stworzyć nową stronę z myślą o responsywności. Zaprojektowanie strony od nowa ma taki plus, że wnosi świeżość i pozwala przyciągnąć nowych klientów lepszym, bardziej przyjaznym designem.

Responsywne strony internetowe, czym są?

Nie można na siłę próbować uniknąć tego trendu. Warto zainteresować się na poważnie stroną RWD, ponieważ w przeciągu kilku lat posiadanie portalu, który źle wyświetla się na urządzeniach mobilnych będzie powodował bardzo znaczne zmniejszenie odwiedzin i brak zainteresowania ze strony klientów. Obecnie coraz więcej osób korzysta z internetu za pośrednictwem telefonu. Dzisiejsze smartfony pozwalają na bardzo wygodne przeglądanie portali z dosłownie każdego miejsca na świecie przez co ich popularność jest tak duża.

Related Post

Content – podstawą każdej strony internetowe... Nieważne czy prowadzimy bloga, mamy serwis tematyczny, czy też stronę firmową - treść to zawsze podstawa. Nie tylko przyciąga użytkowników i sprawia, że spędzają więcej czasu na naszej stronie, ale też może bardzo pomóc w pozycjonowaniu witryny. Co j...

Dodaj komentarz