Pozycjonowanie, a może Adwords? Co wybrać

Każdy właściciel nowo stworzonej strony internetowej chce aby jego strona posiadała jak najwięcej wyświetleń i pojawiała się wysoko w wyszukiwarce Google. W tym celu potrzebna jest nie tylko odpowiednia promocja ale zabiegi prowadzące do podniesienia jej rankingu. Można to zrobić na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszymi z nich jest kampania AdWords oraz SEO (search engine optimization).

Która kampania jest skuteczniejsza?

Pozycjonowanie, a może Adwords? Co wybrać

Nie można jasno stwierdzić który sposób generuje większą liczbę użytkowników. Każdy z nich ma zarówno plusy jak i minusy. Kampania Google AdWords powoduje, że zmiany widoczne są od razu, ponieważ niejako wykupiliśmy w Google miejsce na samym szczycie. Nie są to jednak wyszukiwania organiczne, które bardziej cenią sobie użytkownicy.
Pozycjonowanie natomiast trwa znacznie dłużej niż kampania AdWords. Wyniki nie są widoczne od razu, ale wypracowanie wysokiej pozycji w wyszukiwaniach organicznych gwarantuje dużą liczbę wyświetleń. Bardzo często dzięki wartościowej zawartości konsumenci zostają na dłużej i są w stanie znaleźć interesujące ich rzeczy nawet po długim czasie. Zdobycie zaufania grupy klientów to chyba najlepsza i najszybsza droga do osiągnięcia sukcesu w internecie.

Najlepsze rezultaty

Zdecydowanie najbardziej polecaną metodą jest połączenie obu sposobów. Dzięki nim można osiągnąć rezultaty jeszcze szybciej. Co ciekawe jednoczesne uruchomienie dwóch kampanii pozwala na generowanie ruchu większego niż suma pojedynczych kampanii. Aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w wyszukiwarce Google wręcz obowiązkiem jest jednoczesne pozycjonowanie połączone z kampanią AdWords.
Jednak jeśli nie mamy wystarczającej ilości środków do przeprowadzenia kampanii na kilku frontach w zależności od potrzeb można zdecydować się na wybranie jednej z nich. Jeśli zależy nam na szybkości działania zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kampania AdWords, a jeśli mamy czas aby zbudować silną pozycję to warto zainteresować się profesjonalnym pozycjonowaniem strony internetowej.

Dodaj komentarz