Content – podstawą każdej strony internetowej

Nieważne czy prowadzimy bloga, mamy serwis tematyczny, czy też stronę firmową – treść to zawsze podstawa. Nie tylko przyciąga użytkowników i sprawia, że spędzają więcej czasu na naszej stronie, ale też może bardzo pomóc w pozycjonowaniu witryny. Co jeszcze warto wiedzieć o dobrym contencie?

Czym właściwie jest content?

Content to po prostu treść, która znajduje się na każdej stronie. To dość szerokie pojęcie, warto jednak skupić się na takiej treści, która jest jak najbardziej atrakcyjna dla odbiorcy. Co to może być? Na przykład:

– krótkie, ale angażujące filmy video

– infografiki

– ciekawe wpisy, najlepiej urozmaicone zdjęciami, grafikami, GIF-ami

– galerie zdjęć

Dobrze jeśli treść będzie odpowiednio przedstawiona – chociażby z akapitami, podkreśleniami czy też wypunktowaniami. Najlepiej też od razu pomyśleć o pozycjonowaniu contentu, czyli odpowiednio dobrać słowa kluczowe, wstawić tagi oraz linki.

Content - podstawą każdej strony internetowej

Dlaczego content jest tak bardzo ważny?

Treść jest coraz ważniejsza dla każdej witryny z wielu powodów. Gdy internet nie był jeszcze tak bardzo rozwinięty, można było przyciągnąć treścią nawet średniej jakości. Dziś jednak jest to coraz trudniejsze, więc właściciele stron bardzo inwestują w treść. Ale do zwiększania się znaczenia treści bardzo przyczyniła się wyszukiwarka Google i jej algorytmy. A te w ostatnich latach coraz bardziej premiują angażujące artykuły, które mają wartość dodaną dla czytelnika. Także niezwykle dynamiczny rozwój mediów społecznościowych sprawa, że content tak bardzo się liczy. Z nieangażującą i nieatrakcyjną treścią w końcu bardzo trudno się przebić, zbierać udostępnienia i pozyskiwać nowych fanów. Dobra treść jest więc już dziś podstawą każdej witryny internetowej. Ale rola contentu będzie prawdopodobnie jeszcze bardziej rosła w następnych latach. Internet się coraz bardziej profesjonalizuje, a odbiorcy mają coraz większe wymagania. Niełatwo więc już ich przyciągnąć przeciętnymi artykułami. Trzeba dziś mocno zainwestować w treść, ale na pewno opłaci nam się to, gdyż znacząco zwiększymy dzięki temu ruch na stronie.

Related Post

Responsywne strony internetowe, czym są? Ostatnio coraz większy odsetek użytkowników internetu odwiedza portale za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W zeszłym roku prawie zrównał się z użytkownikami komputerów stacjonarnych. Przez tę zależność konieczne jest tworzenie oraz aktualizacja istn...

Dodaj komentarz